ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΤΥΠΟΣ

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 6942 935 650

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Τετ01172018

Παρ, 29 Μαϊ 2015 8pm

Τιμές Καυσίμων ΕΥΒΟΙΑΣ
Εφημερεύοντα Φαρμακεία ΕΥΒΟΙΑΣ
Γιατροί ΕΟΠΥΥ ΕΥΒΟΙΑΣ
Back Home ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ Αναμφισβήτητα στην κορυφή ο Ν.Ο.Χ.

Αναμφισβήτητα στην κορυφή ο Ν.Ο.Χ.

Πρώτη ομάδα αναδεικνύεται ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδος ανάμεσα σε δεκαοκτώ Σωματεία (οκτώ Αθηναϊκά & δέκα Περιφερειακά), φτάνοντας με ρεκόρ συλλογής μεταλλίων τα 79 στη διοργάνωση με την επωνυμία «10ο Κύπελλο Ευρίπου».

Σερί κατέκτησε τις νίκες ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδος ανάμεσα σε δεκαοκτώ Σωματεία, φτάνοντας με ρεκόρ συλλογής μεταλλίων τα εβδομήντα εννέα στη διοργάνωση με την επωνυμία «10ο Κύπελλο Ευρίπου» που διοργάνωσε ο Α.Κ.Ο. Χαλκίδος το Σαββατοκύριακο 23 & 24 Μαΐου, σε τρεις αγωνιστικές ενότητες. Πενήντα τέσσερα ήταν μόνο της Αγωνιστικής Κατηγορίας (33 χρυσά, 16 αργυρά & 5 χάλκινα) και είκοσι πέντε για την Προαγωνιστική Κατηγορία (5 χρυσά, 8 αργυρά & 12 χάλκινα), ενώ καλύτερος αθλητής των αγώνων αναδείχθηκε για τα αγόρια ο ελπιδοφόρος αθλητής του Ναυτικού Ομίλου Χαλκίδος, Στέργιος - Μάριος Μπίλας με την επίδοσή του 01:01.28 στα 100μ Ύπτιο, συγκεντρώνοντας 682 βαθμούς.

Τα μετάλλια κατέκτησαν  οι :

ΑΝΔΡΕΣ

Μπίλας  Στέργιος (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’): 3 ΧΡΥΣΑστα 50 Ελ.- 50 Υπτ.- 100 Υπτ.- 100 Πετ.

Παυλάκης Ιάσονας (ΠΑΙΔΩΝ): 3 ΧΡΥΣΑ στα 50 Πετ. - 50 Ελ. – 50 Υπ.

Γυμνόπουλος  Κωνσταντίνος (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ B’):3 ΧΡΥΣΑ στα 50 Πετ. – 50 Πρ. – 200 Μ.Α.

Κάτσιαβος  Ιωάννης (ΕΦΗΒΩΝ) :2 ΧΡΥΣΑ στα 100 Πρ. - 50 Πετ.

Φτούλης Εμμανουήλ (ΕΦΗΒΩΝ) : 2 ΧΡΥΣΑστα 50 Ελ. – 100 Ελ. – 1 ΑΡΓΥΡΟ στα 200 Ελ.

Ρουμπής Δημήτριος (ΠΑΙΔΩΝ):2 ΧΡΥΣΑ  200 Ελ. – 400 Ελ. 1 ΑΡΓΥΡΟ στα 50 Ελ.

Δήμου Σωτήριος (ΕΦΗΒΩΝ):2 ΧΡΥΣΑ στα 200 Ελ. – 200 Μ.Α. –  1 ΧΑΛΚΙΝΟ  στα 100 Ελ.

Παπαδημητρίου Νικόλαος (ΠΑΙΔΩΝ):1 ΧΡΥΣΟ στα 100 Ελ. - 1 ΑΡΓΥΡΟ στα 100 Πετ.

Γυμνόπουλος Ευάγγελος (ΠΑΙΔΩΝ): 1 ΧΡΥΣΟστα 200 Μ.Α. – 1 ΑΡΓΥΡΟ στα 100 Ελ.

Καλουτάς Ελευθέριος ( ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ ): 1 ΧΡΥΣΟ στα 50 Ελ.– 2 ΑΡΓΥΡΑ στα 100 Υπ– 200 Υπτ.

Παπανικολάου Απόστολος ( ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄) : 1 ΧΡΥΣΟ στα 100 Πρ.– 2 ΑΡΓΥΡΑ στα 50       Πρ. – 200 Πρ

Καλουτάς Γεώργιος (ΠΑΙΔΩΝ):1 ΧΡΥΣΟ στα 200 Υπτ. – 1 ΧΑΛΚΙΝΟ στα 50 Υπτ.

Νικάκης Παναγιώτης (ΠΑΙΔΩΝ):2 ΑΡΓΥΡΑ στα 50 Υπ. - 50 Πετ. -  1 ΧΑΛΚΙΝΟστα 100 Πετ.

Τσιλικόχρυσος Δημήτριος (ΕΦΗΒΩΝ):2 ΑΡΓΥΡΑ στα 50 Ελ. - 100 Ελ. - 1 ΧΑΛΚΙΝΟ στα 200 Ελ.

Χαραλαμπόπουλος  Ιωάννης (ΠΑΙΔΩΝ): 1 ΧΑΛΚΙΝΟ στα 50 Ελ.

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Σίδερη Κωνσταντίνα (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’) : 3 ΧΡΥΣΑ στα 50 Ελ. - 100 Ελ. - 200 Ελ.

Μερτή Νεφέλη (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’): 3 ΧΡΥΣΑ στα 50 Πρ. - 100 Πρ.  200 Πρ.  .

Κουράτορα Μαρία- Ραφαηλία (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’): 3 ΧΡΥΣΑ στα 50 Ελ. – 50 Υπτ.- 100 Υπτ.

Αναστασιάδη Βασιλική (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’) : 1 ΧΡΥΣΟ στα 200 Υπτ.

Ντάρλα Διονυσία (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’): 1 ΧΡΥΣΟ στα 50 Πετ.– 2 ΑΡΓΥΡΑ στα 50 Ελ. – 100 Ελ.

Τσότσου Ευαγγελία(ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ) : 2  ΑΡΓΥΡΑ στα 50 Υπτ.  - 100 Υπτ.

 

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Κεχριώτη Ελένη (του Ιωάννη) 9 ετών:   1η  50 μ ελεύθερο, 1η  50  μ πεταλούδα

Γιαννακός Δημήτριος  10 ετών:   1ος   100 μ ελεύθερο

Παπανικολάου Χρήστος 12 ετών:   1ος  100 μ ύπτιο, 2ος 50 μ ύπτιο, 3ος  200 μ ύπτιο

Κεχριώτης Μιλτιάδης (του Νικολάου) 10 ετών:   1ος  50 μ ύπτιο, 3ος  100 μ ύπτιο

Γιαννούκου  Βασιλική 10 ετών:   2η  50 μ ελεύθερο , 2η  50 μ πεταλούδα

Χατζηβασιλείου Παναγιώτης , 9 ετών:   2ος  50 μ πρόσθιο

Ευθυμιάδου Μαρία  10 ετών:   2η  50 μ πρόσθιο, 3η  200 μ μικτή ατομική

Τιρτίγκου Καλλιόπη, 11 ετών:   2η  100 μ ελεύθερο, 3η 50 μ ελεύθερο, 3η 200 μ ελεύθερο

Χριστοδούλου Δημήτριος, 11 ετών:   2ος 50 μ πρόσθιο,  3ος  200 μ πρόσθι  3ος 100 μ πρόσθιο

Ντίνη Αριστέα , 12 ετών:   3η 100 μ ελεύθερο

Χαρίτου Νεφέλη,  9 ετών:   3η 50 μ ελεύθερο

Γιαννούκου Παυλίνα,  9 ετών:   3η 50 μ πεταλούδα

 

ΣΚΥΤΑΛΕΣ:

4 Χ 50 μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ: 2η  ΘΕΣΗ (Χαρίτου Νεφέλη, Γιαννούκου Παυλίνα,Τζίκερα  Δέσποινα, Κεχριώτη Ελένη)

4 Χ 50 μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ: 3η ΘΕΣΗ ( Αναστασίου Ραφαέλλα, Ευθυμιάδου Μ. Αναστασίου Ευμορφία , Γιαννούκου Βασιλική)

4 Χ 50 μ Μ. Ο.  ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ 3η ΘΕΣΗ ( Αναστασίου Ραφ. , Ευθυμιάδου Μ., Γιαννούκου Βασιλική, Αναστασίου Ευμορφία)

 

Επίσης, στις οκτάδες των καλύτερων επιδόσεων μπήκαν οι:

Πολίτης Άγγελος, Καφφές Δημήτριος,  Σεπετής Αναστάσιος, Πετρόπουλος Μάρκελλος, Δούκας Νικόλαος,  Κεχριώτης Μιλτιάδης (2007),  Σμυρνής Γεώργιος, Χατζηγεωργίου Μιχάλης, Κεχριώτη Ελένη (2003) , Χαρίτου Ηλιάνα, Καφούσια Δήμητρα, Αναστασίου Εύη, Αναστασίου Ραφαέλλα, Τζίκερα Δέσποινα και  ΣΚΥΤΑΛΗ:    4 Χ 50 μ Ελεύθερο ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ:  4η θέση ( Κεχριώτη Ελένη (2003) , Καφούσια Δήμητρα, Χαρίτου Ηλιάνα, Ντίνη Αριστέα) και  4 Χ 50 μ  Μ.Ο. ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ: 4η θέση  (Κεχριώτη Ελένη (2003), Καφούσια Δήμητρα, Χαρίτου Ηλιάνα, Ντίνη Αριέτα).

Συμμετείχαν με ατομικά ρεκόρ οι: Βλάχου Ελπινίκη και Αργυρού Γεωργία.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ