ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΤΥΠΟΣ

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 6942 935 650

e-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Σαβ07202019

Παρ, 19 Ιουλ 2019 10am

Γράφει ο Ανδρέας Γ. Χριστόπουλος:
Τιμές Καυσίμων ΕΥΒΟΙΑΣ
Εφημερεύοντα Φαρμακεία ΕΥΒΟΙΑΣ
Γιατροί ΕΟΠΥΥ ΕΥΒΟΙΑΣ
Back Home ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ Αναμφισβήτητα στην κορυφή ο Ν.Ο.Χ.

Αναμφισβήτητα στην κορυφή ο Ν.Ο.Χ.

Πρώτη ομάδα αναδεικνύεται ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδος ανάμεσα σε δεκαοκτώ Σωματεία (οκτώ Αθηναϊκά & δέκα Περιφερειακά), φτάνοντας με ρεκόρ συλλογής μεταλλίων τα 79 στη διοργάνωση με την επωνυμία «10ο Κύπελλο Ευρίπου».

Σερί κατέκτησε τις νίκες ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδος ανάμεσα σε δεκαοκτώ Σωματεία, φτάνοντας με ρεκόρ συλλογής μεταλλίων τα εβδομήντα εννέα στη διοργάνωση με την επωνυμία «10ο Κύπελλο Ευρίπου» που διοργάνωσε ο Α.Κ.Ο. Χαλκίδος το Σαββατοκύριακο 23 & 24 Μαΐου, σε τρεις αγωνιστικές ενότητες. Πενήντα τέσσερα ήταν μόνο της Αγωνιστικής Κατηγορίας (33 χρυσά, 16 αργυρά & 5 χάλκινα) και είκοσι πέντε για την Προαγωνιστική Κατηγορία (5 χρυσά, 8 αργυρά & 12 χάλκινα), ενώ καλύτερος αθλητής των αγώνων αναδείχθηκε για τα αγόρια ο ελπιδοφόρος αθλητής του Ναυτικού Ομίλου Χαλκίδος, Στέργιος - Μάριος Μπίλας με την επίδοσή του 01:01.28 στα 100μ Ύπτιο, συγκεντρώνοντας 682 βαθμούς.

Τα μετάλλια κατέκτησαν  οι :

ΑΝΔΡΕΣ

Μπίλας  Στέργιος (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α’): 3 ΧΡΥΣΑστα 50 Ελ.- 50 Υπτ.- 100 Υπτ.- 100 Πετ.

Παυλάκης Ιάσονας (ΠΑΙΔΩΝ): 3 ΧΡΥΣΑ στα 50 Πετ. - 50 Ελ. – 50 Υπ.

Γυμνόπουλος  Κωνσταντίνος (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ B’):3 ΧΡΥΣΑ στα 50 Πετ. – 50 Πρ. – 200 Μ.Α.

Κάτσιαβος  Ιωάννης (ΕΦΗΒΩΝ) :2 ΧΡΥΣΑ στα 100 Πρ. - 50 Πετ.

Φτούλης Εμμανουήλ (ΕΦΗΒΩΝ) : 2 ΧΡΥΣΑστα 50 Ελ. – 100 Ελ. – 1 ΑΡΓΥΡΟ στα 200 Ελ.

Ρουμπής Δημήτριος (ΠΑΙΔΩΝ):2 ΧΡΥΣΑ  200 Ελ. – 400 Ελ. 1 ΑΡΓΥΡΟ στα 50 Ελ.

Δήμου Σωτήριος (ΕΦΗΒΩΝ):2 ΧΡΥΣΑ στα 200 Ελ. – 200 Μ.Α. –  1 ΧΑΛΚΙΝΟ  στα 100 Ελ.

Παπαδημητρίου Νικόλαος (ΠΑΙΔΩΝ):1 ΧΡΥΣΟ στα 100 Ελ. - 1 ΑΡΓΥΡΟ στα 100 Πετ.

Γυμνόπουλος Ευάγγελος (ΠΑΙΔΩΝ): 1 ΧΡΥΣΟστα 200 Μ.Α. – 1 ΑΡΓΥΡΟ στα 100 Ελ.

Καλουτάς Ελευθέριος ( ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β’ ): 1 ΧΡΥΣΟ στα 50 Ελ.– 2 ΑΡΓΥΡΑ στα 100 Υπ– 200 Υπτ.

Παπανικολάου Απόστολος ( ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄) : 1 ΧΡΥΣΟ στα 100 Πρ.– 2 ΑΡΓΥΡΑ στα 50       Πρ. – 200 Πρ

Καλουτάς Γεώργιος (ΠΑΙΔΩΝ):1 ΧΡΥΣΟ στα 200 Υπτ. – 1 ΧΑΛΚΙΝΟ στα 50 Υπτ.

Νικάκης Παναγιώτης (ΠΑΙΔΩΝ):2 ΑΡΓΥΡΑ στα 50 Υπ. - 50 Πετ. -  1 ΧΑΛΚΙΝΟστα 100 Πετ.

Τσιλικόχρυσος Δημήτριος (ΕΦΗΒΩΝ):2 ΑΡΓΥΡΑ στα 50 Ελ. - 100 Ελ. - 1 ΧΑΛΚΙΝΟ στα 200 Ελ.

Χαραλαμπόπουλος  Ιωάννης (ΠΑΙΔΩΝ): 1 ΧΑΛΚΙΝΟ στα 50 Ελ.

 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Σίδερη Κωνσταντίνα (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’) : 3 ΧΡΥΣΑ στα 50 Ελ. - 100 Ελ. - 200 Ελ.

Μερτή Νεφέλη (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’): 3 ΧΡΥΣΑ στα 50 Πρ. - 100 Πρ.  200 Πρ.  .

Κουράτορα Μαρία- Ραφαηλία (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β’): 3 ΧΡΥΣΑ στα 50 Ελ. – 50 Υπτ.- 100 Υπτ.

Αναστασιάδη Βασιλική (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’) : 1 ΧΡΥΣΟ στα 200 Υπτ.

Ντάρλα Διονυσία (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α’): 1 ΧΡΥΣΟ στα 50 Πετ.– 2 ΑΡΓΥΡΑ στα 50 Ελ. – 100 Ελ.

Τσότσου Ευαγγελία(ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ) : 2  ΑΡΓΥΡΑ στα 50 Υπτ.  - 100 Υπτ.

 

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

Κεχριώτη Ελένη (του Ιωάννη) 9 ετών:   1η  50 μ ελεύθερο, 1η  50  μ πεταλούδα

Γιαννακός Δημήτριος  10 ετών:   1ος   100 μ ελεύθερο

Παπανικολάου Χρήστος 12 ετών:   1ος  100 μ ύπτιο, 2ος 50 μ ύπτιο, 3ος  200 μ ύπτιο

Κεχριώτης Μιλτιάδης (του Νικολάου) 10 ετών:   1ος  50 μ ύπτιο, 3ος  100 μ ύπτιο

Γιαννούκου  Βασιλική 10 ετών:   2η  50 μ ελεύθερο , 2η  50 μ πεταλούδα

Χατζηβασιλείου Παναγιώτης , 9 ετών:   2ος  50 μ πρόσθιο

Ευθυμιάδου Μαρία  10 ετών:   2η  50 μ πρόσθιο, 3η  200 μ μικτή ατομική

Τιρτίγκου Καλλιόπη, 11 ετών:   2η  100 μ ελεύθερο, 3η 50 μ ελεύθερο, 3η 200 μ ελεύθερο

Χριστοδούλου Δημήτριος, 11 ετών:   2ος 50 μ πρόσθιο,  3ος  200 μ πρόσθι  3ος 100 μ πρόσθιο

Ντίνη Αριστέα , 12 ετών:   3η 100 μ ελεύθερο

Χαρίτου Νεφέλη,  9 ετών:   3η 50 μ ελεύθερο

Γιαννούκου Παυλίνα,  9 ετών:   3η 50 μ πεταλούδα

 

ΣΚΥΤΑΛΕΣ:

4 Χ 50 μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ: 2η  ΘΕΣΗ (Χαρίτου Νεφέλη, Γιαννούκου Παυλίνα,Τζίκερα  Δέσποινα, Κεχριώτη Ελένη)

4 Χ 50 μ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ: 3η ΘΕΣΗ ( Αναστασίου Ραφαέλλα, Ευθυμιάδου Μ. Αναστασίου Ευμορφία , Γιαννούκου Βασιλική)

4 Χ 50 μ Μ. Ο.  ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ 3η ΘΕΣΗ ( Αναστασίου Ραφ. , Ευθυμιάδου Μ., Γιαννούκου Βασιλική, Αναστασίου Ευμορφία)

 

Επίσης, στις οκτάδες των καλύτερων επιδόσεων μπήκαν οι:

Πολίτης Άγγελος, Καφφές Δημήτριος,  Σεπετής Αναστάσιος, Πετρόπουλος Μάρκελλος, Δούκας Νικόλαος,  Κεχριώτης Μιλτιάδης (2007),  Σμυρνής Γεώργιος, Χατζηγεωργίου Μιχάλης, Κεχριώτη Ελένη (2003) , Χαρίτου Ηλιάνα, Καφούσια Δήμητρα, Αναστασίου Εύη, Αναστασίου Ραφαέλλα, Τζίκερα Δέσποινα και  ΣΚΥΤΑΛΗ:    4 Χ 50 μ Ελεύθερο ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ:  4η θέση ( Κεχριώτη Ελένη (2003) , Καφούσια Δήμητρα, Χαρίτου Ηλιάνα, Ντίνη Αριστέα) και  4 Χ 50 μ  Μ.Ο. ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ: 4η θέση  (Κεχριώτη Ελένη (2003), Καφούσια Δήμητρα, Χαρίτου Ηλιάνα, Ντίνη Αριέτα).

Συμμετείχαν με ατομικά ρεκόρ οι: Βλάχου Ελπινίκη και Αργυρού Γεωργία.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ